Notícies i Esdeveniments

Festival Nits d'Aielo i Art (PROGRAMACIÓ )

14-09-2021 18:00
Festival Nits d'Aielo i Art (PROGRAMACIÓ )

FESTIVAL NITS D'AIELO I ART



Les NITS D'AIELO I ART presente el proxim 17, 18 i 19 de setembre una edició 2021 ben especial, tota una fita històrica: tornem a casa, a Aielo de Malferit.



Vos esperem amb la música i l'experimentació sonora dels artistes més innovadors. Amb la visió renovada, connectada al poble i els seus indrets.



 



Molt atentes a la web i xarxes socials, molt prompte informarem de tota la programació. QUE CORREGA LA VEU! 





(Feu clic a la imatge per accedir a la web del festival)



 



 



PROGRAMACIÓ



DIVENDRES 17



19:30 - 20:30h







Pregó re.inici



Inauguració Nits d’Aielo i Art 202. A càrrec de Llorenç Barber. 



Amb la Unió Musical d’Aielo de Malferit, Orquesta Súbitus, Joan Castelló, Sisco Aparici, Miquel Sarrió i Miquel Ángel Marin.



Dirigeix Oscar Vidal.



Lloc: Palau de Malferit



     



Premi Paulette Weil i Maria Colomer Requena. 



Amb la participació de Bartolomé Ferrando



Premiada: Fuencisla Francés.  



Lloc: Palau de Malferit



 



21:30 - 22:30h



Venivinum



Salvador Giralt (recita), Marc Egea (Composició i viola de roda) i Jordi Rallo (tabla i percussions del món)



Lloc: Palau de Malferit



 



DISSABTE 18



19:00 - 19:35



Úrsula San Cristóbal



Viacciones per a un viacrucis de pell i afecte



(performance, veu i creació audiovisual)



Lloc: Ermita del Calvari.




 

20:00 - 20:30 h



OYE AY YAO!



Alicia Acuña i Raúl Cantizano



Cantaora i guitarra flamenc.



Lloc: Portal del Carme.



 



20:30 - 20:50 h 



El blandiblú!



Reyes Oteo



Electroacústica i sensors corporals. 



Lloc: Safareig.



 



22:30-23:00 h



Krëodylia



Laura Guarch i Cris Murphy



Pop d’avantguarda. 



Lloc: Central Hidroelèctrica. 



 



23:00 - 23:30 h



Nits d’Aielo i Art (OFF) + Premio Cura Castillejo



Manu Louis (electrònica, pop, jazz)



Premiado: Arssonorus



Lloc: Central Hidroelèctrica. 





 



DIUMENGE 19



12:00 - 12:40h



Companyia sonora i espectacles



RES i DUAL



Espectacle instrumental d'arranjaments tradicionals i nova creació per a públic familiar. 



Lloc: Auditori. 





12:40 - 13:00h



València Collective Soundpainting



Espectacle multidisciplinari. Dirigeix: Oscar Vidal. 







Lloc: Auditori.



 



13:00 - 13:20h



Passeig sonor itinerant.  



València Collective Saoundpainting.



Col·labora: AieloNaps, Agrupació coral Llorenç Barber,



La Solana grup de danses d'Aielo de Malferit i Colla de dolçainers d'Aielo de Malferit.



Lloc: des de l’auditori fins al Pont del Riu Clarià.








Festival Nits d'Aielo i Art (PROGRAMACIÓ )

FESTIVAL NITS D'AIELO I ART



Les NITS D'AIELO I ART presente el proxim 17, 18 i 19 de setembre una edició 2021 ben especial, tota una fita històrica: tornem a casa, a Aielo de Malferit.



Vos esperem amb la música i l'experimentació sonora dels artistes més innovadors. Amb la visió renovada, connectada al poble i els seus indrets.



 



Molt atentes a la web i xarxes socials, molt prompte informarem de tota la programació. QUE CORREGA LA VEU! 





(Feu clic a la imatge per accedir a la web del festival)



 



 



PROGRAMACIÓ



DIVENDRES 17



19:30 - 20:30h







Pregó re.inici



Inauguració Nits d’Aielo i Art 202. A càrrec de Llorenç Barber. 



Amb la Unió Musical d’Aielo de Malferit, Orquesta Súbitus, Joan Castelló, Sisco Aparici, Miquel Sarrió i Miquel Ángel Marin.



Dirigeix Oscar Vidal.



Lloc: Palau de Malferit



     



Premi Paulette Weil i Maria Colomer Requena. 



Amb la participació de Bartolomé Ferrando



Premiada: Fuencisla Francés.  



Lloc: Palau de Malferit



 



21:30 - 22:30h



Venivinum



Salvador Giralt (recita), Marc Egea (Composició i viola de roda) i Jordi Rallo (tabla i percussions del món)



Lloc: Palau de Malferit



 



DISSABTE 18



19:00 - 19:35



Úrsula San Cristóbal



Viacciones per a un viacrucis de pell i afecte



(performance, veu i creació audiovisual)



Lloc: Ermita del Calvari.




 

20:00 - 20:30 h



OYE AY YAO!



Alicia Acuña i Raúl Cantizano



Cantaora i guitarra flamenc.



Lloc: Portal del Carme.



 



20:30 - 20:50 h 



El blandiblú!



Reyes Oteo



Electroacústica i sensors corporals. 



Lloc: Safareig.



 



22:30-23:00 h



Krëodylia



Laura Guarch i Cris Murphy



Pop d’avantguarda. 



Lloc: Central Hidroelèctrica. 



 



23:00 - 23:30 h



Nits d’Aielo i Art (OFF) + Premio Cura Castillejo



Manu Louis (electrònica, pop, jazz)



Premiado: Arssonorus



Lloc: Central Hidroelèctrica. 





 



DIUMENGE 19



12:00 - 12:40h



Companyia sonora i espectacles



RES i DUAL



Espectacle instrumental d'arranjaments tradicionals i nova creació per a públic familiar. 



Lloc: Auditori. 





12:40 - 13:00h



València Collective Soundpainting



Espectacle multidisciplinari. Dirigeix: Oscar Vidal. 







Lloc: Auditori.



 



13:00 - 13:20h



Passeig sonor itinerant.  



València Collective Saoundpainting.



Col·labora: AieloNaps, Agrupació coral Llorenç Barber,



La Solana grup de danses d'Aielo de Malferit i Colla de dolçainers d'Aielo de Malferit.



Lloc: des de l’auditori fins al Pont del Riu Clarià.








1 / 1